Elsigaretten

22 czerwca to początek lata

Choć obecna pogoda już od dawna „udaje” lato, tak naprawdę zaczyna się ono właśnie w dniu przesilenia letniego. Dzisiejszy dzień jest najdłuższy w całym roku, a noc trwa zaledwie niecałe 7 godzin. Ciekawe, czy nasi uczniowie znają legendę o poszukiwaniu kwiatu paproci? Z przesileniem letnim wiążą się także inne zwyczaje, takie jak puszczanie wianków na wodę i palenie ognisk sobótkowych, o których będziemy mówić tego dnia.

więcej

15 czerwca zapraszamy na piknik rodzinny!

Za co kochamy pikniki rodzinne? Dzięki atrakcjom sportowym można się wykazać i sprawdzić w rywalizacji z kolegami i koleżankami, ale także z mamą i tatą. Można również skorzystać z wielu atrakcji, takich jak zabawa na dmuchańcach, malowanie twarzy albo puszczanie ogromnych baniek mydlanych. Na uczestników pikniku czeka pyszne jedzenie, m.in. kiełbaski z grilla, a towarzyszyć nam będzie… Kubuś Puchatek!

więcej

Spotkanie z policjantem „Bezpieczne wakacje”

W lecie można się doskonale bawić, ale trzeba robić to z głową. Dzięki temu nie uczynimy krzywdy sobie ani innym, a we wrześniu spotkamy się cali i zdrowi 🙂 13 i 14 czerwca Szkołę Językową CREATIO odwiedzi pan policjant, który podczas zajęć „Bezpieczne wakacje” będzie rozmawiał z dziećmi o tym, jakie zagrożenia czyhają na nie podczas letnich miesięcy.

więcej

Zabawa i nauka w Sadach Klemensa już 8 czerwca

Sady Klemensa to Rodzinny Park Rozrywki i Wypoczynku w Podskarbicach Szlacheckich. Jest niezwykły, bo główną atrakcję stanowią w nim nie typowe place zabaw… a rośliny! Któż jednak nie chciał odwiedzić kiedyś miejsca, które może skojarzyć się z „Tajemniczym ogrodem”? W Sadach Klemensa dzieci będą mogły poznać lepiej świat roślin – drzew i krzewów owocowych, a także iglastych i liściastych lasów.

więcej

Kto wie, że 6 czerwca obchodzimy Dzień Przyjaciela?

Czy znaleźliście już taką osobę? A może siedzicie z nią razem w ławce, bo przecież dzięki takiemu wsparciu łatwiej jest pokonywać szkolne wyzwania? 6 czerwca porozmawiamy o tym, jak być dobrym przyjacielem dla innych i czego sami oczekujemy od naszych przyjaciół. Zastanowimy się również nad tym, dlaczego człowiek tak bardzo potrzebuje dobrych relacji z innymi.

więcej

Czerwcowe Warsztaty eksperymentalne „Mali Einsteini”

Ostatnią przed wakacjami edycję „Małych Einsteinów” zaplanowaliśmy na 5 czerwca. Jednym z najważniejszych powodów, dla których organizujemy zajęcia warsztatowe w naszej Szkole, jest rozbudzanie w młodych ludziach ciekawości świata. Wierzymy, że przyda się im ona zwłaszcza w czasie wakacji, ponieważ dzięki niej będą z większą uwagą obserwować przyrodę i zastanawiać się nad przyczynami różnych zjawisk.

więcej

Wszystkiego najlepszego w Dniu Dziecka!

Z okazji Dnia Dziecka życzymy wszystkim uczniom Szkoły Językowej CREATIO, aby nauka była dla nich zawsze wyśmienitą zabawą, aby rozwijali swoje pasje i odnosili sukcesy. I aby nigdy nie zabrakło im wiary w siebie! Ze względu na długi weekend, Dzień Dziecka w naszej Szkole świętujemy w tym roku 4 czerwca.

więcej

Dzień Dobrych Uczynków w Szkole Językowej CREATIO

Fundacja Ekologiczna ARKA od osiemnastu lat organizuje obchody Dnia Dobrych Uczynków. Ta wyjątkowa data ma przypominać nam wszystkim, że tak naprawdę każdy może zdziałać coś dobrego dla osób potrzebujących, dla swoich sąsiadów, miasta, przyrody. Właśnie na tym polegają działania społeczne! W Szkole Językowej CREATIO też zachęcamy naszych uczniów do bezinteresownej pomocy i wspierania ważnych inicjatyw.

więcej

Strażak, Pilot i Stewardessa Gośćmi Szkoły Językowej CREATIO

Zaprosiliśmy do Szkoły Językowej CREATIO przedstawicieli trzech ciekawych, ale też bardzo trudnych zawodów. Podczas spotkania ze strażakiem uczniowie wysłuchają opowieści o tym, jak wygląda akcja ratunkowa podczas pożaru. Będą mieli okazję posłuchać o bohaterskich działaniach strażaków. Dowiedzą się także, dlaczego wybuchają pożary i w jaki sposób można im zapobiegać. Spotkanie z pilotem to okazja, by poznać tajniki pracy osoby, która na co dzień zasiada za sterami pasażerskiego samolotu. Jak kieruje się taką maszyną? Jak wygląda lot na wysokości wielu tysięcy metrów nad ziemią? Będziemy mieli okazję zadać te pytania ekspertowi. A na czym polega praca Stewardessy? Każda z osób z obsługi samolotu musi przejść trudne szkolenie, doskonale znać języki obce i świetnie znosić nieustanne podróżowanie do odległych krajów. Skorzystamy z ...

więcej

This is a unique website which will require a more modern browser to work!

Please upgrade today!

F