E-sigaretter på nett

Święto Konstytucji 3 Maja w Szkole Językowej CREATIO

W 2019 roku obchodzimy 228 rocznicę uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Polska zyskała taki dokument, regulujący ustrój państwa, jako pierwszy kraj w Europie i drugi na świecie. To był ogromny sukces Rzeczypospolitej znajdującej się przecież wtedy pod zaborami! W Szkole Językowej CREATIO Święto Konstytucji 3 Maja obchodzimy już 30 kwietnia. Każde z dzieci wie doskonale, dlaczego Polacy po uchwaleniu ustawy śpiewali z radością: „Witaj majowa jutrzenko, świeć naszej polskiej krainie!”.

więcej

23 kwietnia to Dzień Ziemi

Jak wyglądałaby nasza planeta, gdyby nie wspólne działania wielu ludzi na rzecz ekologii? Tak naprawdę nawet drobne nawyki – takie jak zakręcanie kranu w czasie mycia zębów, segregowanie śmieci albo przynoszenie zakupów w torbie z materiału a nie plastiku – mogą wiele zmienić. Warunek jest jeden: musimy zaangażować się w nie wszyscy. Dzień Ziemi, przypadający 23 kwietnia, powstał właśnie po to, aby przypominać wszystkim ludziom o ich obowiązkach względem przyrody.

więcej

Radosnej Wielkanocy!

Z okazji Wielkanocy życzymy wszystkim, aby ten świąteczny czas przyniósł im wiele szczęścia i radości z przebywania z bliskimi. Cieszcie się wspólnymi chwilami, odpoczywajcie, spełniajcie marzenia i nabierzcie dużo energii do czekających Was wyzwań!

więcej

19 kwietnia przypada Dzień Rowerowy

Jazda na rowerze jest nie tylko przyjemna, ale też zdrowa. Doskonale wpływa na kondycję, sprawia, że krew szybciej krąży w żyłach, a każda komórka naszego ciała zostaje lepiej dotleniona. Dzień Rowerowy jest dobrą okazją do wspólnych wycieczek z rodzicami i rodzeństwem! My natomiast wykorzystujemy go, by przypomnieć naszym uczniom zasady bezpiecznego poruszania się po drogach i obowiązujące rowerzystów przepisy. Kto i kiedy powinien nosić odblaski? Jak należy oświetlić rower w nocy? Dlaczego nie wolno przejeżdżać przez przejścia dla pieszych? Ta wiedza przydaje się najmłodszym na co dzień.

więcej

Świętujemy Dzień Czekolady!

Bardzo dbamy o to, aby nasi podopieczni zdrowo się odżywiali. Cieszymy się, gdy na co dzień ze smakiem zjadają owoce i warzywa. Czasem warto jednak trochę zaszaleć i zjeść przysmak bardzo słodki, pięknie pachnący i tak uwielbiany, że doczekał się swojego święta! Mowa oczywiście o czekoladzie, której dzień obchodzimy w Polsce 12 kwietnia. To jedyny moment, kiedy jesteśmy w stanie zrozumieć „opychanie” się mlecznymi, białymi albo deserowymi słodkościami dosłownie po uszy. Na pocieszenie przypominamy, że czekolada – zwłaszcza deserowa – zawiera sporo magnezu i wiele innych wartościowych składników odżywczych…

więcej

Kolejne Warsztaty Eksperymentalne „Mali Einsteini”11 kwietnia

Uczniowie Szkoły Językowej CREATIO zadają mnóstwo trudnych i mądrych pytań. To ważne, ponieważ umiejętność obserwowania świata i zastanawiania się nad różnymi zjawiskami, które można w nim dostrzec, jest pierwszym etapem na drodze do kariery naukowej! Kto wie, jakich odkryć dokonają „Mali Einsteini”, którzy dziś uczestniczą w eksperymentach w naszym szkolnym laboratorium? Jedno wiedzą już na pewno: do ciekawych doświadczeń nie potrzeba drogiego sprzętu ani tytułu profesora. Wystarczy tylko chcieć odkrywać świat.

więcej

Słodka wycieczka do cukierni

4 kwietnia zabieramy naszych uczniów (wraz z przedszkolakami z Gumisiowego Przedszkola) na wycieczkę do zaprzyjaźnionej Cukierni Piekarczyk z Kroczewa. Pamiętamy o tym, że wielkimi krokami zbliża się już Wielkanoc, a kto, jeśli nie dzieci zajmie się dekorowaniem świątecznych ciast i mazurków? Mamy nadzieję, że podpatrywanie pracy profesjonalnych cukierników okaże się fantastyczną inspiracją dla najmłodszych! Tylko… jak, widząc takie pyszności, powstrzymać się przed zjedzeniem wszystkich od razu…?

więcej

Zachęcamy do czytania!

2 kwietnia świętujemy Międzynarodowy Dzień Książki dla Dzieci! Uwielbiamy go z dwóch powodów. Po pierwsze dlatego, że zachęca do rozwijania jednej z najpiękniejszych pasji, jaką jest lektura bajek, baśni, powieści i opowiadań. Dbamy o to, by uczniowie Szkoły Językowej CREATIO jak najszybciej odkryli radość czytania. Po drugie natomiast, z zachwytem powracamy do wspaniale ilustrowanych książeczek z dzieciństwa, widząc w nich prawdziwe dzieła sztuki…

więcej

„Być albo nie być; oto jest pytanie…” Międzynarodowy Dzień Teatru

Teatr to miejsce, w którym mocniej bije serce, pokazuje nam jacy moglibyśmy być i jacy jesteśmy. Z okazji Międzynarodowego Dnia Teatru uczniowie zorganizowali krótkie przedstawienie, które zaprezentowali swoim młodszym kolegom i koleżankom z przedszkola. Przygotowania trwały prawie dwa miesiące, ale praca i zaangażowanie, które włożyli w występ została nagrodzona gromkimi brawami.

więcej

Międzynarodowy Dzień Gofra

Najpyszniejszy dzień w roku przypada właśnie 25 marca, tego dnia obchodziliśmy Dzień Gofra – najsmczniejszego deseru na świecie! Pulchny i chrupiący przysmak kojarzy się przede wszystkim z wakacjami. Wywodzi się on ze Skandynawii, mieszkańcy tego regionu mają wręcz obsesję na temat tej słodkości, ale nie tylko oni, my również! Na zajęciach kulinarnych „KUCHCIKOWO” sami wyrabialiśmy ciasto, które wypiekaliśmy w rozgrzanych wcześniej gofrownicach. Najwięcej frajdy było z ubijaniem bitej śmietany, która stała się jednym z podstawowych dodatków do deseru. Ale było pysznie…!

więcej

This is a unique website which will require a more modern browser to work!

Please upgrade today!

F