Billig el-sigarett

29 stycznia to Dzień Składanki i Łamigłówki

Jesteśmy ciekawi, czy nasi uczniowie lubią rozwiązywać łamigłówki? Czy sprawia im radość mierzenie się z trudnymi zagadkami, skomplikowanymi szaradami i nietypowymi składankami? 29 stycznia warto się o tym przekonać. W Dniu Składanki i Łamigłówki mistrzowie zabaw logicznych mogą wykazać się swoim talentem oraz umiejętnościami. A tych, którzy do tej pory nie wierzyli w swoje możliwości przekonamy, że poradzą sobie znacznie lepiej, niż się spodziewali.

więcej

Czy słyszeliście o Niebieskim Poniedziałku?

Przypada zawsze w trzeci poniedziałek stycznia, a każdy z nas chciałby go uniknąć… Niebieski Poniedziałek to – według psychologów – najbardziej depresyjny dzień w całym roku. Skąd wiadomo, że akurat wtedy czujemy się najgorzej? Naukowcy ustalili to drogą badań i obserwacji. My możemy potwierdzić, że koniec stycznia nie nastraja optymistycznie – dni są jeszcze krótkie, temperatury niskie, a do tego za oknem szaro. Ale przecież zawsze można znaleźć powody do radości! Już 21 stycznia wspólnie ich poszukamy – chandra odejdzie w niepamięć.

więcej

11 stycznia obchodzimy Dzień Wegetarian

Wszyscy możemy mieć wpływ na los zwierząt. Wystarczy, że odkryjemy, jak wiele zmieniają nasze codzienne decyzje i postanowienia. Choćby taka, jak niejedzenie mięsa! Dzięki temu nie byłaby już potrzebna hodowla zwierząt na wielką skalę. Wegetarianie, czyli osoby, które z jadłospisu wykluczają mięso, obchodzą swój dzień 11 stycznia. My z tej okazji porozmawiamy z naszymi uczniami o tym, jakimi produktami roślinnymi można zastąpić te pozyskiwane ze zwierząt. Zastanowimy się też, jakie korzyści dla człowieka i otaczającego go świata wynikają z diety wegetariańskiej czy też z ekologicznego stylu życia.

więcej

„Mali Einsteini” po raz pierwszy w Nowym Roku!

Już 10 stycznia do Szkoły Językowej CREATIO powracają zajęcia z cyklu „Mali Einsteini”. Kolejne warsztaty eksperymentalne to nowa szansa na spotkanie z wiedzą w praktyce! Temat pozostaje – jak zawsze – tajemnicą aż do ostatniej chwili, ale nie mamy wątpliwości, że będzie równie ciekawy, jak poprzednie. Cieszymy się ogromnie, że rozpoczynamy kolejny rok z tymi niezwykłymi lekcjami, prezentującymi naukę w przystępnej formie.

więcej

Dziś obchodzimy Dzień Filatelisty!

Jeśli uczniowie Szkoły Językowej CREATIO otrzymują tradycyjne listy, z pewnością zwracają uwagę na kolorowe znaczki. Wysyłanie i otrzymywanie przesyłek pocztowych to dziś coraz rzadsza przyjemność. Wszyscy komunikują się już przecież mailami i SMS-ami… A jednak filatelistyka trwa i ma się dobrze! Na szczęście nadal wiele osób chce kolekcjonować w klaserach oryginalne znaczki. W Dniu Filatelisty, 4 stycznia, spróbujemy zainteresować naszych uczniów tym hobby.

więcej

Życzenia świąteczno-noworoczne

Zbliża się Boże Narodzenie i Nowy Rok. To czas, który chcemy spędzić z rodziną – pełen nadziei i radości. Z tej okazji przyjmijcie od nas życzenia pięknych świąt, wspaniałych prezentów pod choinką i samych pyszności na stołach. Niech te dni upłyną w atmosferze spokoju i zgody, a Nowy Rok spełni wszystkie marzenia!

więcej

Zapraszamy na jasełka

Już 18 grudnia 2018 roku (wtorek) o godz. 15:30 wystawiamy spektakl świąteczny! Wezmą w nim udział uczniowie Szkoły Językowej CREATIO oraz przedszkolaki z Gumisiowego Przedszkola (grupa Sowy). Na jasełka zapraszamy do sali „Motylki”. Spotkajmy się w świątecznym nastroju, by wspólnie poczuć magiczną atmosferę Bożego Narodzenia!

więcej

Grudniowi „Mali Einsteini”

Ilu obecnych uczestników warsztatów eksperymentalnych zostanie w przyszłości znanymi naukowcami? Kiedy patrzymy z jakim zaciekawieniem oglądają doświadczenia wykonywane przez prowadzących, mamy wrażenie, że wszyscy otrzymają kiedyś noble! Tak naprawdę nie trzeba jednak geniuszu na miarę Einsteina, by zadawać pytania i szukać pasjonujących odpowiedzi. Podczas ostatnich w tym roku kalendarzowym warsztatów „Mali Einsteini”, 3 grudnia, też dokonywaliśmy wspólnie wielkich odkryć.

więcej

Koncert Góralski “Spotkanie z Folklorem”

Góralska kultura jest bardzo bogata i piękna! Popularność Zakopanego jako „zimowej stolicy Polski” sprawiła, że folklor z Tatr nieodłącznie kojarzy się z sezonem świątecznym. Postanowiliśmy przenieść trochę tego klimatu do naszej szkoły, dlatego zaprosiliśmy na koncert prawdziwą kapelę góralską. Spotkanie z oryginalną muzyką było dla uczniów naszej szkoły wielkim przeżyciem, a skoczne melodie niemal porwały ich do tańca!

więcej

Wycieczka do Cukierni Piekarczyk w Kroczewie

Jak powstają ciasta i ciastka? W jaki sposób się je wypieka i dekoruje? Podczas mikołajkowej wycieczki do Cukierni Piekarczyk w Kroczewie nasi uczniowie mogli się o tym przekonać. Wyjazd był okazją do integracji Szkoły Językowej CREATIO i Gumisiowego Przedszkola, ponieważ podczas wyjazdu towarzyszyły nam przedszkolaki. Praca cukierni okazała się bardzo ciekawa, a osoby zajmujące się tworzeniem słodkich przysmaków – prawdziwymi mistrzami w swoim fachu!

więcej

This is a unique website which will require a more modern browser to work!

Please upgrade today!

F