Co nas wyróżniaUruchamiając naszą Szkołę chcieliśmy stworzyć alternatywę dla masowych szkół państwowych, kładąc szczególny nacisk na naukę języka ANGIELSKIEGO, jak również wychować i wykształcić obywatela świata – biegle władającego kilkoma językami obcymi, patriotę i człowieka o gruntownej wiedzy ogólnej.

Nasza Szkoła patrzy w przyszłość, jest nastawiona na ucznia, wspieranie jego rozwoju, nie ma presji na wynik. Za pomocą oceny nie wartościujemy, nie osądzamy, a jedynie przekazujemy informację o efektywności jego pracy. CREATIO to szkoła nowoczesna, bez dzwonków wyznaczających czas nauki. Dzięki temu dzieci pracują we własnym tempie i poświęcają danemu zagadnieniu tyle czasu ile potrzebują. Mogą zagłębić się w interesujące ich tematy bez ograniczeń czasowych. Chcemy, aby uwaga ucznia skupiła się na podniesieniu jego wiedzy, a nie tylko stopnia w dzienniku. Mamy szeroko zakrojoną ambicje, by nauka w naszej szkole stała się pasją, dzięki której uczniowie z entuzjazmem i radością będą wkraczali w świat wiedzy i nauki.

W dzisiejszych czasach, aby dotrzeć do ucznia, trzeba posługiwać się zupełnie innymi metodami niż jaszcze kilkanaście lat temu, dlatego w naszej Szkole pragniemy stworzyć nowy świat edukacji. Od pierwszych lat szkolnych staramy się rozwijać u dzieci kreatywność, ciekawość świata, a przede wszystkim poszanowanie drugiego człowieka.

Różnimy się od innych szkół:

Wszystko pod jednym dachem – Zapewniamy opiekę na dziećmi w godz. 7.00 – 18:00 w formie zorganizowanych zajęć dydaktycznych oraz pozalekcyjnych kółek zainteresowań. Naszym podopiecznym oferujemy szeroki zakres zajęć dodatkowych. Dzieci dostają całodniowe odpowiednio zbilansowane wyżywienie z własnej ekologicznej kuchni.

Znakomita kadra nauczycieli – odpowiednio wykształconych, kochających swój zawód. Nasza kadra pedagogiczna to zespół wysoko wykwalifikowanych nauczycieli, ceniących kreatywność, profesjonalizm i zaangażowanie na rzecz dzieci i samej placówki. Nauczyciele zapewniają dzieciom odpowiednie warunki do rozwoju – pełne wyzwań i eksperymentów, doceniają oryginalność działania, myślenia i tworzenia. Motywują uczniów do aktywnego udziału w lekcjach oraz pomagają im stawiać i realizować własne cele. Są przygotowani do pracy z dziećmi o zróżnicowanych potrzebach edukacyjnych. Dbają również o kształtowanie pozytywnej samooceny młodego człowieka, stwarzając każdemu dziecku warunki do osiągania sukcesów zgodnie z jego predyspozycjami.

Bezpieczna szkoła – zapewniamy bezpieczne środowisko do nauki w nowoczesnych warunkach z dala od miejskiego zgiełku w zaciszu zieleni Kampinoskiego Parku Narodowego.

Nauczamy w innowacyjny sposób – wiemy, że dzieci zapamiętują w różny sposób i dlatego dostosowujemy sposób nauczania do ich własnego stylu i predyspozycji zwiększając tym samym skuteczność uczenia się. Podczas lekcji nauczyciele stosują różne rozwiązania, by zwiększyć zainteresowanie uczniów realizowanym materiałem.

Podchodzimy indywidualne do ucznia – dzięki mało licznym klasom nauczyciel dobrze poznaje ucznia i dostosowuje sposób nauczania do jego indywidualnych potrzeb, aby zwiększyć efektywności przyswajania wiedzy w serdecznej atmosferze. Stosujemy najnowsze technologie informatyczne w nauczaniu używając między innymi tablic interaktywnych, które przygotowują uczniów do funkcjonowania w dobie silnej komputeryzacji. Czarna tablica z kredą ustąpiła miejsca cyfrowym narzędziom, które pozwalają uczyć przy wykorzystaniu słowa, dźwięku, koloru i ruchy tym samym uatrakcyjniając zajęcia dydaktyczne i ułatwiając zapamiętywanie. Uczniowie korzystają również z laptopów z dostępem do internetu.

Uczymy przez ruch jak i zabawę –  Wiemy, że dzieci potrzebują się ruszać i stwarzamy możliwości do jej ekspresji. Podczas ruchu i zabawy prawa i lewa półkula mózgu lepiej się integruje. Sprawia to, że mózg lepiej się rozwija, co skutkuje lepszymi wynikami w nauce oraz łatwiejszym zapamiętywaniem. Lepiej zintegrowane półkule mózgowe to większa plastyczność mózgu oraz wzrost umiejętności uczenia się.

Dużo sportu – przykładamy uwagę do aktywności fizycznej. Posiadamy duży plac zabaw usytuowany w śród zieleni dla zapewnienia bezpieczeństwa i komfortu podczas zabaw, oraz nowoczesne boisko do gry w piłkę, koszykówkę oraz siatkówkę. Plan lekcji obejmuje zajęcia taneczne, jujitsu, piłkę nożną oraz gry i zabawy.

Korzystamy z najnowocześniejszych narzędzi dydaktycznych, zmieniamy naukę dzięki iPadom

Aby przewodzić swoim uczniom, wyznaczać im cele i pomagać w rozwoju, nowoczesna szkoła musi być zawsze o kilka kroków przed nimi. Powinna pokazywać im, w jakim kierunku warto dążyć. Skuteczna praca z uczniami nie jest jednak możliwa bez pełnego zrozumienia ich świata.

Zdecydowana większość dzieci, młodzieży i dorosłych korzysta dziś na co dzień z urządzeń mobilnych. Nie możemy udawać, że na czas lekcji szkolnych wirtualna rzeczywistość przestaje istnieć. Uczniowie przyzwyczajeni do filmów, animacji czy wizualizacji 3D, znakomicie poruszający się po świecie aplikacji mobilnych, nie będą patrzeć z otwartymi z wrażenia ustami na zwykłą szkolną tablicę. Musimy znaleźć sposób, by pokazać im świat nauki i wiedzy w formie równie atrakcyjnej, jak ta, do której są przyzwyczajeni. Właśnie dlatego wdrożyliśmy do szkoły iPady i szereg aplikacji, które zamieniają naukę w fascynującą przygodę.

Młodzież uwielbia gry – w szkole może zatem korzystać z gier, ale takich, które dostarczają cennej wiedzy. Dajemy im możliwość uczestniczenia w interaktywnych testach. Ale młodzi ludzie potrzebują także współpracy zespołowej i poczucia, że dobrze czują się w swojej grupie – dlatego zachęcamy ich do udziału w burzy mózgów i dostarczamy narzędzi (aplikacji), które ułatwiają wspólną realizację projektów.

Dzięki wdrożeniu iPadów jako narzędzi edukacyjnych zapewniamy uczniom:

Więcej informacji o wykorzystaniu iPadów w edukacji: www.apple.pl/pl/education

This is a unique website which will require a more modern browser to work!

Please upgrade today!

F