KuchniaDrodzy rodzice !

Zdając sobie sprawę z tego, jak ważna jest właściwie zbilansowana dieta waszego dziecka, staramy się sprostać wszelkim kulinarnym oczekiwaniom naszych podopiecznych.

Kuchnia Szkoły CREATIO została zaprojektowana i wyposażona według wymagań Państwowej Inspekcji Sanitarnej i systemu HACCP.

Naszym celem jest przygotowywanie posiłków najwyższej jakości, z zachowaniem wszelkich walorów smakowych i zdrowotnych, tak aby cieszyły podniebienia naszych podopiecznych.

Układamy jadłospisy oraz diety dla dzieci z uczuleniami i alergiami pokarmowymi. Dobieramy odpowiednie produkty oraz komponujemy dania, które zapewniają całodniowe zapotrzebowanie na wszystkie produkty odżywcze, dbamy przy tym, aby były  urozmaicone i cieszyły kubki smakowe naszych uczniów.  Ograniczamy do minimum używanie soli, tłuszczów oraz cukru. W naszej EKO kuchni używamy tylko naturalnych przypraw. Do każdego posiłku podajemy samodzielnie przygotowane kompoty z najwyższej jakości owoców oraz wodę.

Jesteśmy świadomi, iż to co podajemy naszym podopiecznym ma ogromny wpływ nie tylko na ich kształtujące się nawyki żywieniowe, ale przede wszystkim na ich przyszłe zdrowie. Mając to na uwadze nasza placówka na II śniadanie – serwuje porcję owoców i warzyw pochodzących z Ekologicznych Certyfikowanych upraw.

Wszystkie posiłki takie jak: pierogi, krokiety, kluski, pasztety, kompoty, koktajle itp. są przygotowane własnoręcznie przez Panie Kucharki ze świeżych ekologicznych półproduktów. W naszej kuchni nie używa się mikrofali, ani wysoko przetworzonych produktów.

Zarówno Pani Bożenka jak i Pani Ewa w kolorowe i smaczne posiłki, wkładają nie tylko pełnowartościowe pochodzące ze sprawdzonych źródeł i ekologicznych upraw składniki, ale zawsze od siebie dokładają garść miłości i troski o małe brzuszki. Obie Panie osobiście pilnują, aby produkty żywnościowe stanowiły towar najwyższej jakości i były dostarczane ze znanych źródeł i od tych samych certyfikowanych dostawców.
Dzieciom życzymy smacznego!

This is a unique website which will require a more modern browser to work!

Please upgrade today!

F