O szkole Creatio

Językowa Szkoła Podstawowa CREATIO
podąża z duchem czasu w podejściu do edukacji

Stosujemy interaktywne pomoce naukowe i programy, żeby stymulować w uczniach kreatywność, samodzielność oraz otwartość na świat i zmiany. Zapewniamy wysoki poziom nauczania i wszechstronne zajęcia dodatkowe, w tym dwa języki obce już od zerówki: rozszerzony język angielski oraz hiszpański.

Pokazujemy dziecku, że w szkole może zadawać pytania i mieć własne zdanie, które jest dla nas interesujące. Dostarczamy wszechstronnych bodźców do rozwoju i udowadniamy, że dzięki efektywnej organizacji zajęć można podarować uczniom bardzo bogaty zasób wiedzy bez przemęczania.

NOWOCZESNE PODEJŚCIE DO NAUCZANIA

W CREATIO pamiętamy, że realizacja programu nauczania to zaledwie jedno z zadań szkoły. Naszym celem jest wyposażenie ucznia w umiejętności niezbędne do funkcjonowania we współczesnym świecie. Stawiamy na:

Nauka języków

naukę języków – na dobry start

Rozwój zainteresowań

rozwój zainteresowań – poszukiwanie swoich pasji

Motywacja do zdobywania wiedzy

motywację do zdobywania wiedzy –  ludzie sukcesu uczą się przez całe życie

Poszukanie mocnych stron

poszukiwanie mocnych stron – bo to one są źródłem pewności siebie

Odkrywanie indywidualności

odkrywanie indywidualności – dajemy warunki do wszechstronnego rozwoju

Przyjazne podejście do nowych technologii

Uczymy naszych uczniów poruszania się po świecie multimedialnym, otwieramy ich na to, co nowe. Pokazujemy, że nowoczesne urządzenia można fantastycznie wykorzystać do zdobywania wiedzy. Wspieramy się nowoczesnymi pomocami multimedialnymi jak tablice interaktywne oraz iPady-Apple.

Nowe technologie

Współpraca z rodzicami

Tylko dzięki współpracy pedagogów i rodziców można zapewnić dzieciom harmonijny rozwój. Powierzenie nam tak ważnej misji, jak kształcenie dziecka, to dowód zaufania ze strony opiekunów. Dbamy o to, by spełnić ich oczekiwania, a jednocześnie by komunikacja między nauczycielami a rodzicami była dwustronna. Mamy przecież wspólny cel – dobro dzieci.

Współpraca z rodzicami

Przepiękna lokalizacja

CREATIO Językowa Szkoła Podstawowa ma swoją siedzibę w Kaliszkach, w otulinie Kampinoskiego Parku Narodowego. Dzieci uczą się i bawią w cichym, spokojnym miejscu, z dala od zgiełku i spalin. Oddychają świeżym, czystym powietrzem i cieszą się bliskością przyrody.

Wygodna przestrzeń

Szkoła ma do dyspozycji nowoczesne sale lekcyjne oraz salę rekreacyjną. We wszystkich klasach znajdują się kąciki tematyczne oraz duży, bezpieczny plac zabaw, nowoczesne boisko do gry w piłkę, kosza, siatkówkę i tenisa.

Świeże posiłki

Posiłki przygotowywane są w naszej kuchni, zgodnej z wymogami Sanepidu i HACCP. Wszystkie dania są ekologiczne, zbilansowane, bogate w wartości odżywcze i energetyczne. Dzieci wspólnie spożywają posiłek w jadalni, gdzie mogą również odpocząć między zajęciami.

Dobre doświadczenia w szkole procentują przez całe życie!
Drogi Rodzicu, sprawdź warunki REKRUTACJI do Szkoły CREATIO >>> 

Spojrzenie w przyszłość

We wrześniu 2022 roku uczniowie rozpoczęli zajęcia w nowej siedzibie Szkoły CREATIO. Dzieci zyskają własny, nowocześnie wyposażony budynek. To ergonomiczne i przyjazne miejsce do nauki, zabawy i rozwijania uczniowskich pasji. Dodatkowym atutem jest stylowy i nowoczesny projekt obiektu.